JAK JSEM FOTIL PREZIDENTA

Předem nutno říci, že v době focení ještě prezidentem nebyl. Pro fotografa je pan generál na focení ideální. Pohodový, ochotný člověk, navíc velmi fotogenický a výrazný.

 

prezident Petr Pavel 11

 

Vše to začalo v únoru, půl roku předem, kdy jsem prvně kontaktoval tým generála Pavla, tenkrát prostřednictvím jejich iniciativy Spolu silnější.

V červnu se mi z týmu pana generála ozvala produkční Petra a dohodli jsme postupně podmínky, styl focení a termín na začátek srpna. Jako lokaci jsme vybrali nádherný výhled na Prahu od Hanavského pavilonu.

S blížícím se termínem focení u mě stoupala nervozita jestli vyjde počasí. Měl jsem jen jednu možnost termínu, takže fotíme za každého počasí. Říkal jsem si jen aby moc nepršelo. To by nebylo úplně ono. Ale techniku jsme měli připravenou na každé počasí.

V den D jsme měli budíček ve 3 hodiny ráno. Pan generál s časným termínem neměl žádný problém, já jsem také zvyklý vstávat brzy. Začínali jsme v 6 hodin ihned po východu slunce. Počasí naštěstí vyšlo slušně, takže jsme si vystačili jen s odraznou deskou a stoličkou pod nohy.

 

prezident Petr Pavel 16  prezident Petr Pavel 12

 

Fotili jsme cca 3 hodiny. Pan generál měl s sebou tři milé dámy ze svého týmu, produkční Petru, manažerku komunikace Markétu a stylistku Štěpánku, já ženu a čivaváka Raye. Vše běželo jak na drátku. Tým byl sehraný, spolupráce všech fantastická. Pan generál několikrát změnil oblečení, střídali jsme místa a úhly focení. Brzy ráno byl u Hanavského pavilonu poměrně klid, ale občas kolem někdo prošel. Lidé měli o pana generála zájem a on se s nimi ochotně fotil na jejich mobily.

 

  prezident Petr Pavel 14  prezident Petr Pavel 15  prezident Petr Pavel 13

 

Bylo to příjemně strávené ráno s pohodovými lidmi u Hanavského pavilonu. Po tomto setkání jsem měl jasno, kdo bude naším dalším prezidentem. Setkali jsme se ještě několikrát při focení na mnoha akcích, formálních, charitativních i zábavných, a vždy to byl ten samý příjemný, klidný člověk s jasnou představou, co chce pro lidi udělat. Neviděl jsem, že by se někdy zachoval nervózně či nepříjemně, když ho obklopovaly davy nebo přišel "milióntý" člověk s otázkou a mobilem na selfíčko. Všem se věnoval stejně. A ve chvíli vyhlášení výsledků voleb ve volebním štábu jsem zase viděl ty okamžiky na Letné, kdy jsem ráno nervózní čekal, jestli vyjde slunce.

A vyšlo :-) :-) :-)

 

 

.

korporátní fotografie

Fotografie pro firemní prezentaci na vlastním webu. Ceny od 600 Kč / 1 retušovanou fotografii.

101
Krajina a příroda

Dechberoucí fotografie krajiny a přírodních krás.

104
portrét Barbora Zavadilova

Portrétní fotografie.

102
3 položek celkem
Zpět do obchodu